Óra pillanatok

Várom az alsó tagozatosokat is a magánóráimon!

A felső tagozatosokkal is haladunk előre!
Milán szintén a nyáron csatlakozott a nyelviskolához, aki szeptemberben ötödik be megy, viszont úgy szerette volna kezdeni az új tanévet, hogy minden anyagot amit a korábbi iskolájában vettek tudjon. Ezt pedig kiegészítettük azokkal az anyagokkal, melyekkel az új iskolában a többi diák már foglalkozott.
Ő személyesen jön angolozni, mert Pécsett lakik, viszont az általános iskolásokat is várom online formában.

Újrakezdők, akik ismét motivációt találtak a tanulásra.
Iza a középiskolai és egyetemi tanulmányai során már tanult angolul, viszont hosszú évek kihagyása után úgy döntött, hogy önszorgalmára szeretné felfrissíteni a tudását és fejlődni. Már nagyjából egy fél éve dolgozunk együtt, mely során átismételtük az alapokat és már eljutottunk a nehezebb anyagokig is. A tanulás közben azonban nagy hangsúlyt fektetünk a szókincsfejlesztésre és a beszédkésség gyakorlására is. Minden egyes nagyobb anyagrész után ugyanis megpróbáljuk a gyakorlatban is alkalmazni a tudásunkat a témákhoz kötött beszélgetések segítségével.
Óráinkat online tartjuk, hiszen Iza nem Pécsett lakik. Skype-ra kényelmesen akár telefonról is be lehet jelentkezni, sőt ha nem szeretnél minden lejegyzetelni képernyőfotót is tudsz készíteni a közösen készített vázlatokról.

Kezdőből haladóvá
Andival már közel öt éve dolgozunk együtt. Neki az első nyelve a német. Az angollal a középiskolában kezdett foglalkozni heti három órában, viszont az nem bizonyult elegendőnek. Kezdetben az órai anyagokat néztük át, egészítettük ki, hiszen előfordult, hogy az iskolában nem tudtak minden nyelvtant olyan részletesen begyakorolni, mint ahogy kellett volna. Nem is tudott az oktató mindenkire ugyan annyi időt fordítani. Az érettségi után sem hagytuk abba a közös munkát, ugyanis egy újabb célt tűztünk ki magunk elé, méghozzá a középszint elérését. Így átvettük azokat a nyelvtanokat, amelyek elengedhetetlenek egy nyelvvizsga letételéhez. Most pedig szisztematikusan a beszédkésségre és szókincsfejlesztésre helyezzük a hangsúlyt. Ezt témakörök átbeszélésével érjük el, melyek közben szókincset is fejlesztünk feladatok segítségével.
Andi kezdetben személyesen járt órára, viszont a járvány idején kipróbáltuk az online órákat. Azóta mindketten rájöttünk, hogy milyen kényelmes ez a megoldás és csak ilyen formában tanulunk.

Nyelvtanra fel!
András közel más fél éve jár hozzám angolozni. Bár az első nyelve a német mégis a munkája és az egyetemi tanulmányai miatt fontosnak érezte, hogy fejlessze az angol tudását, aminek a tanulását a középiskolában kezdte el.
A munkát az alapok elsajátításával, átismétlésével kezdtük. Jelenleg már átvettük a középfokú nyelvvizsgához szükséges nyelvtani szerkezetek nagy részét. Közös célunk azonban, hogy a nyelvtani alapok elsajátítása után a tanultakat beszédben is tudja alkalmazni.
Andrással kizárólag online tanulunk már az elejétől kezdve. Ehhez a skype felületét használjuk.

Jöhet az online nyelvvizsga is!
Annával már több éve tanulunk közösen, mely során a célunk kettős. Egyrészt egy erős társalgási szint megszerzése, hiszen többször utazik külföldre és szeretne hatékonyan kommunikálni.
Másrészt a nyelvvizsga megszerzése. Ezzel kapcsolatban Anna számára az ITolc nyelvvizsgát választottuk, mely egy online nyelvvizsga tehát a teljes számonkérés otthonól, a saját szobájából elvégezhető.
Magára a vizsgára is két lépcsőben készülünk. Először szeretnénk megírni az írásbeli részt (olvasáskészség, íráskészség), majd annak sikeres letétele után a szóbeli részt (beszédkészség, hallásértés).
Az órák teljesen online formában történnek, amint azt a képen is láthatjátok.

A BME sem maradhat ki!

Beszédkésség fejlesztés!
Sziasztok! Egy újabb pillanatképet szeretnék megosztani veletek Gergővel lévő közös óránkról. Gergő alapvetően a beszédkésségét szeretné fejleszteni, mely nagyon fontos a munkájához is, hiszen külföldi partnerekkel napi szinten kell kapcsolatot tartania. Ezt több lépcsős folyamat segítségével tesszük. Először is mindig kiválasztunk egy nagyobb nyelvtani egységet (jelenidő, múlt idő, modális segédigék, prepozíciók) és miután megismerkedtünk a nyelvtannal direkt ezekre, vagy a már korábban tanult nyelvtanokhoz szóbeli feladatokat gyakorlunk. Ehhez általában egy témát választunk ki, mely során bővítjük a szókincsét és a magabiztosságát, javítva a nyelvérzékét. Az otthoni munka általában a szótanulás és egy két kreatív feladat kifejezetten a beszédkésség fejlesztésére. Az órákat online tartjuk, skype-on heti egy vagy két alkalommal.

Tanuljunk ECL nyelvvizsgára!

Jöhet a business language is!
Zsófival nagyjából egy féléve kezdtünk közösen tanulni heti két alkalommal. A tervünket szépen tudjuk tartani, hiszen a cél egy BME-s középszintű nyelvvizsga, melyet ősszel szeretnénk letenni. Ehhez az egyik alkalommal már a nyelvvizsgának a beszédkésséget mérő témaköreit dolgozzuk ki és gyakoroljuk a nyelvvizsgán elvárt képleírás és szituációba való belehelyezkedés feladattípust. Munkájához alap business language tudásra is szüksége, így ezzel i kiegészítettük a tanultakat. Ez mellett pedig már rengeteg nyelvtant átismételtünk kezdve a jelenidőtől a jövőidőig, melyek mind elengedhetetlenek egy sikeres középszintű nyelvvizsgához.

Készüljünk Alapfokú nyelvvizsgára!
Katával még az iskola folyamán kezdtünk tanulni heti egy alkalommal. Kezdetben azokat a nyelvtanokat ismételtünk át amiket már az iskolába vettek, de lényeges információk kimaradtak vagy pedig volt egy kis keveredés a nyelvtanban. Most már olyan anyagokat is vettünk, amik elengedhetetlenek a folyékony alapszintű kommunikációhoz például a megszámolható és megszámolhatatlan főnevek és mennyiségeik részt. Ezek kívül az alapvető nyelvtani struktúrák átbeszélése mellett szisztematikusan fejlesztjük a beszédkésséget. A múlt időhöz az utazás témakört, míg az előbb említett anyaghoz az étkezési szokásokat, egészséges életmódot kapcsoltuk.